LA4508-8.5W 2 CHANNEL POWER AMPLIFIRE IC
Rs.200.00
In stock
Product description.
LA4508
Low idling current (20mA/2 channels).
Output power 8.5W × 2 typ. (RL=3Ω).
High ripple rejection (60dB at steady state).
Small pop noise at the time of power supply ON.
Thermal protector.
Adoption of SIP14H (θj-c=3°C/W)